Idén nyolcadik, összességében pedig negyvennegyedik alkalommal nyitotta meg kapuit a Kárpát-haza Galéria. A kiállítótér ezúttal Göntér Endre muravidéki festőművész tárlatának ad helyet.
Göntér Endre a Maribori Pedagógiai Akadémia képzőművészeti szakán diplomázott, melynek elvégzése után Muraszombatban telepedett le és a 676 csoport tagjává vált. Rövid ideig tanított, majd a Vestnik hetilap grafikai szerkesztője lett, számos önálló és csoportos tárlat kiállító művésze volt.
A kiállítás megnyitó rendezvényén Szász Jenő, a Nemzetstratégiai Kutatóintézet elnöke a művészt olyan emberként jellemezte, aki nemzetünk sorskérdéseire keresi a választ, látja és érzi a fenyegetést, művészetében nagy hangsúllyal jelentkezik a kényes politikai szituációk iránti érzékenység, de az ökológiai problémákra, az ember által okozott természeti katasztrófákra egyaránt igyekszik felhívni a figyelmet.
Göntér Endre egyszerre birtokolja a múltat és a jelent, s mindezt individuális jelképtárával vetíti szülőföldjére, a Pannon tájra – hangsúlyozta Pisnjak Attila hozzátéve, hogy a kiállított műveken az ősök világa, a tisztelet és a mementó mozzanata jelenik meg, de tetten érhető a hely, idő és cselekmény egysége is. Nem a fotorealisztikus ábrázolásra törekszik, sokkal inkább a hangulatot, az atmoszférát ragadja meg – szögezte le szakmai megnyitóbeszédében a művészettörténész.
A rendezvényen Szokolay Dongó Balázs népzenész működött közre. A kiállítás szeptember 27-ig látogatható a Teréz körút 9 szám alatti galériában.