A budapesti Várkert Bazárból 2015-ben elindított Boldogasszony kiállítás egyre inkább beteljesíti nemes küldetését, nevezetesen azt, hogy művészi, lelki és szellemi kapocsként összekösse a Kárpát-medencében szétszórt nemzettársainkat.
Kárpátalja és Erdély bejárása után harmadik délvidéki helyszínként Pancsova adott helyt a Boldogasszony kiállításnak, hogy a legdélebben élő magyar közösséghez is elvigye a Szűzanya megtartó és védelmező üzenetét.
A megható megnyitó-ünnepségen beszédet mondott Miroslav Bircin, a Pancsova Nemzeti Múzeum igazgatója, Nemanja Rotar, a pancsovai Városi Tanács Ifjúságért és Kultúráért felelős tagja, Ft. és Nm. Halász Béla, a Szerbiai Református Keresztény Egyház püspöke, Hajnal Jenő, a Magyar Nemzeti Tanács elnöke, Msgr. Dr. Németh László, a nagybecskereki római-katolikus egyházmegye püspöke, valamint Szász Jenő, a Nemzetstratégiai kutatóintézet elnöke.
„A Kárpát-medencei magyarok számára a történelmi Délvidék a keresztény értékrend védelmének szimbóluma. Remélhetőleg a Kárpát-medencében és a diaszpórában élő magyarok mindegyike ismeri a hős Hunyadit vagy Kapisztrán Jánost, a bátor szerzetest, és nem létezik olyan nemzettársunk, aki nem tudná, hogy minek emlékére kondul meg délben a harang a világ keresztény templomaiban.” – mondta az NSKI elnöke, aki kitért arra is, hogy a Kárpát-medence és a nagyvilág szétszórt magyar közösségeihez eljuttatni kívánt kiállítás-sorozat megszervezésével a Nemzetstratégiai Kutatóintézet célja nem más, mint a nemzet megmaradásának zálogát jelentő keresztény hit és értékrend felmutatása.
A megnyitóünnepség után a Nemzetstratégiai Kutatóintézet delegációja ellátogatott a szomszédos Hertelendyfalvára, ahol megtekintette a kitelepített bukovinai székelyek nyelvjárását, szokásait és hagyományait ápoló Tamási Áron Székely-Magyar Művelődési Egyesület által állíttatott székely kaput.