Molnár Imre délvidéki grafikusművész - virtuális tárlat a Kárpát-haza Galériában
A Kárpát-haza Galéria online tárlatának májusi kiállító művésze: Molnár Imre délvidéki grafikusművész.
A kiállítás időtartama: 2020. május 4 – május 28.
A kiállítást virtuálisan megnyitja: Dr. Feledy Balázs művészeti író, művészetkritikus
Molnár Imre
délvidéki grafikusművész (Szivác, 1954 - )
„Mindannyian, mint ahogy minden körülöttünk, részei vagyunk egy látható és egy láthatatlan egységnek, amely magában foglal különböző, gyakran rendkívül bonyolult struktúrákat.
A mikro és makrokozmosz kifogyhatatlan forrása az ihletemnek és ötleteimnek, melyeket változatos technikai megoldásokkal próbálok kifejezni. A rajzaimban és a grafikákon a fekete-fehér vonalakat, a foltokat, felületeket és kontrasztokat felhasználva fejezem ki a dolgok folyamatos pozitív-negatív ellentétét a körülöttünk létező világban.
Engem, mint alkotót a valóság két állapota érdekel: az anyagok lágy, bomló viselkedése, valamint a kemény, éles, szilárd formák makro és mikro szerkezete.
Az összefonódó vonalak és formák felhasználásával igyekszem kifejezni az állandó újjászületés és átalakulás folyamatát, az anyag felbomlását és újjáteremtését, és az állandó küzdelmet a művész és a mű között.
Törekszem, hogy a munkáimmal rendet, nyugalmat teremtsek egy kaotikus, és nyugtalan világban, amely tele van szorongással és aggodalommal.”
1975-ben oklevelet szerez a szabadkai Tanárképző Főiskolán, majd 1988-ban a szegedi Juhász Gyula Tanárképző Főiskola rajz szakán.
Tanárai voltak: Hézső Ferenc, Aranyi Sándor, Papp György, Sinkó István.
1990-től 2016-ig rajztanár Szabadkán.
Pedagógiai munkája mellett alkotó tevékenységgel, elsősorban grafikával foglalkozik.
Hazai és külföldi művésztelepek meghívott művésze, többek között a tállyai Közép-európai Művésztelep és a zentai Művésztelep Grafikai műhely rendszeres résztvevője.
Alkotásaival önálló és csoportos kiállításokon találkozhatunk.
Tagja a makói Natura Marosmenti Művésztelepnek, a Vajdasági Képzőművészeti Szövetségnek (ULUV) ), a Magyar Rajztanárok Országos Egyesületének (MROE), és a Magyar Alkotók Országos Egyesületének(MAOE).