A Nemzetstratégiai Kutatóintézet által életre hívott nagyszabású Boldogasszony kiállítás-sorozat újabb állomására, Székelykeresztúrra érkezett. A megnyitóra március 18-án került sor a Molnár István Múzeumban, ahol április 10-ig tekinthető meg a tárlat.
A székelykeresztúri kiállításon ünnepi köszöntőt mondott Rafai Emil, a város polgármestere, Kovács Péter plébános, valamint dr. Geréb László, a Nemzetstratégiai Kutatóintézet külhoni osztályvezetője. A tárlatot Sándor-Zsigmond Ibolya muzeológus nyitotta meg. A megnyitón fellépett Pethő Kriszta oboaművész.
A jubileumi Mária-évet a 2014. szeptember 14-e és 2015. szeptember 15-e közötti időszakra hirdette meg Nm. és Ft. Jakubinyi György, Erdély érseke és a Csíksomlyói Ferences Kolostor, a Szűz Mária-szobor ötszáz éves évfordulója alkalmából. A Nemzetstratégiai Kutatóintézet által Budapestről, a nemzet fővárosából indított kiállítás-sorozat erről az összetett és sokrétegű Boldogasszony képről kíván kortárs művészi olvasatot adni. A Kárpát-medence és a diaszpóra ötvenöt kiemelkedő magyar művésze különféle oldalról világítja meg a Boldogasszony, azaz Szűz Mária és a magyarság kitüntetett tiszteletnek örvendő kapcsolatát.
A nagyvilág szétszórt magyar közösségeinek egy részéhez már eljuttatott, és még továbbiakhoz eljuttatni kívánt kiállítás megszervezésével a Nemzetstratégiai Kutatóintézet célja a nemzet megmaradásának zálogát jelentő keresztény hit és nemzeti értékrend felmutatása, a Boldogasszony kép újrafogalmazása, kanonizálása és beágyazása a közösségek mindennapi életébe. Az anyaországban, a külhonban, a szórványban és a diaszpórában a magyar összetartozást jelképező Mária-kultusz tudatosításával a nemzet határokon átívelő újraegyesítését kívánjuk szolgálni.
A kiállítás meghívója
Kérjük, tekintse meg az eseményen készített képgalériánkat!