A délvidéki Zentára érkezett a Boldogasszony kiállítás, ahol a Városi Múzeum adott helyet az ötvenöt kortárs Kárpát-medencei magyar művész Mária-ábrázolását felvonultató tárlatnak egészen március 12-ig.
A zentai közönséget Perpauer Attila községi művelődési és oktatási tanácsos, valamint Hugyik Richárd, a Thurzó Lajos Művelődési-Oktatási Központ igazgatója köszöntötte. A Nemzetstratégiai Kutatóintézet elnöke, Szász Jenő beszédét Balassa Endre délvidéki referens osztotta meg az érdeklődőkkel, ezt követően pedig Tóth Norbert, a kiállítás kurátora, a Forrás Művészeti Intézet igazgatója gondolatainak tolmácsolásával Molnár János festőművész nyitotta meg a tárlatot.
Perpauer Attila abbéli örömét fejezte ki, hogy a világ olyan értékek felé fordul, melyek meghatározzák a több mint ezeréves Kárpát-medencei jelenlétünket, s hogy a kiállítás is olyan értékekre hívja fel a figyelmet, melyeket át kell örökíteni a következő nemzedékeknek. „A művek előtt állva megérezhetjük a család, a közösség és a nemzet erejét” – mondta.
Hugyik Richárd megelégedését fejezte ki, hogy a tárlat a délvidéki magyarság számára is bemutatkozik, s felmutatja a keresztény hit és értékrend nemzetmegtartó erejét.
Balassa Endre, Szász Jenőt idézve emlékeztetett, hogy a kiállítás 2014-ben a Várkert Bazárból indult és egyre inkább beteljesíti nemes küldetését, nevezetesen azt, hogy művészi, lelki és szellemi kapocsként összekösse a Kárpát-medencében szétszórt nemzettársainkat.
„Ezen időkben e kiállítás küldetése, hogy az elkövetkezendő esztendőkben körbejárva a Kárpát-hazát, hitében, felelősségében és hűségében erősítse meg az őrt állókat, és onnan kitekintve a világ minden részéről haza hívja az elszakadt nemzettársakat” – erősítette meg a tárlat küldetését Molnár János, Tóth Norbert gondolatait tolmácsolva.